8 sierpnia 2016 Udostępnij

Usunięcie zęba i co dalej: implant, most czy proteza ruchoma?

Mamy takie sytuacje, w których usuwanie zęba będzie koniecznością. Jeśli nie będziemy się decydować na wypełnienie tej luki jak się pojawi z czasem mogą się zacząć pojawiać przykre konsekwencje, których nie będzie się dało cofnąć. Dlatego zanim dojdzie do usunięcia zęba powinniśmy z lekarzem zaplanować co będzie dalej. Tak naprawdę możliwości jest wiele. Można stosować implant, most czy też stałą protezę albo protezę ruchomą. Wybór jest różny, ponieważ różne są też możliwości i ceny tych różnych rozwiązań. Usuwanie choćby jednego zęba to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Dlatego też lukę należy uzupełnić w miarę możliwości jak najszybciej się da.

www.pro-orto-dent.pl

Każdy ubytek trzeba uzupełnić

Utrata zębów może powodować poważne konsekwencje dla urody i co najważniejsze także dla naszego zdrowia. Jeśli tylko jednego zęba nie będziemy mieli to od razu pojawia się duży wpływ na nasz zgryz. Dzieje się tak, dlatego że układ stomatologiczny a więc kości czy stawy w jamie ustnej mają charakter dynamiczny. Dlatego właśnie będzie trzeba zwracać uwagę na to jak te sytuacje będą funkcjonować w momencie, gdy stracimy zęba. Po utracie zęba będą się one oczywiście przesuwać w stronę wolnych przestrzeni, to sprawia, że mogą zacząć się oczywiście przekrzywiać i będzie również istnieć problem związany z pochylaniem zębów. W przypadku usuwania dolnego zęba może być problem z tym, że nie będzie można zamknąć luki po zębie przeciwstawnym.

Nieprawidłowo ustawione zęby mogą powodować niestety takie problemy z uzębieniem, których rozwiązanie niestety nie będzie proste. następstwem braków w uzębieniu będą kłopoty z żuciem i rozdrabnianiem pokarmu co wpływa na pracę naszego układu pokarmowego. Jest wiele czynników, które muszą być brane pod uwagę, gdy chodzi o uzębienie. To nam powinno zależeć na odpowiedniej dbałości, gdy mamy jakieś luki, by w miarę możliwości jak najszybciej je rozwiązywać. Wtedy będzie można oczekiwać, że nie będą się powiększać problemy jakie będą się pojawiać z uzębieniem.

Ewelina

Redakcja lukaszeq.pl