7 listopada 2016 Udostępnij

Leczenie zachowawcze zębów, profilaktyka

Próchnica

To zakaźna choroba, która niszczy nasze tkanki zęba poprzez ich demineralizację, po czym zaczną się one rozpadać. Próchnica atakować może praktycznie każdą z tkanek zęba i każdą część naszego zęba. najważniejsze jednak będzie dla nas to, że próchnica to problem, którego nie da się pozbyć bez leczenia, tkanki zmienione chorobowo same nie są w stanie się regenerować. Jedyny sposób na unikanie bólu i nadanie wyglądu zębom to usuwanie tej zmienionej części i dokładne uzupełnienie ubytków. Ten stan choroby w zębie dla wielu osób będzie poważnym problemem, właśnie dlatego, że nie ma innego leczenia niż wizyta u dentysty.

Leczenie zębów

Leczenie zachowawcze określa się jako odtwórcze i charakteryzuje się tym, że dąży się do uzyskiwania zębów w naturalnym kształcie oraz kolorze. Stosuje się współcześnie różnorakie materiały do wypełnień, które mają masę kolorów oraz mają świetną wytrzymałość. Dzięki temu leczenie ubytków próchnicznych staje się możliwe z zachowaniem wyjątkowej estetyki. Ludzie coraz częściej w ten sposób chronią się również przed leczeniem protetycznym. Celem stomatologii jest dążenie do zachowania estetyki naszych zębów. Efekt taki da się uzyskać poprzez zmianę kształtu, wielkości i barwy zęba.

Profilaktyka zębów

Endodoncja

Inaczej jest to leczenie kanałowe, które będzie częścią leczenia stomatologii zachowawczej. Nie zawsze jesteśmy w stanie zatrzymać proces próchnicowy. Będzie to problem w sytuacji, gdy nie ma objawów. Czasami dojdzie do sytuacji, w której już miazga zęba będzie zaatakowana. W związku z tym ta tkanka naczyniowo nerwowa odpowiadająca za to, że ząb będzie żywy już może być nie do uratowania. W takim momencie właśnie tylko leczenie kanałowe nam zostaje. Jest obecnie dostępne praktycznie dla każdego i można z niego skorzystać bez problemów.

Dzięki nowoczesnym metodom leczenia można przeprowadzić ten proces bez problemów i uda się wypracować odpowiedni efekt. Jeśli będzie to uratowany ząb będzie można oczekiwać, że uzyskamy w ten sposób naturalnego implanta zębowego, który będzie umożliwiał odbudowanie takiego zęba, dlatego rzeczywiście, jeśli istnieje taka opcja warto się na nią zdecydować.

Ewelina

Redakcja lukaszeq.pl