8 sierpnia 2016 Udostępnij

Implanty tytanowe czy cyrkonowe – które implanty zębowe wybrać? cz 2

Implanty cyrkonowe - alternatywa dla tytanu?

Implanty cyrkonowe, zwane też ceramicznymi, to nowa alternatywa dla implantów wykonanych z tytanu. Implanty te są najbardziej estetyczną formą implantów stosowaną w klinikach stomatologicznych. Substancja, z której zbudowany jest implant, wizualnie przypomina naturalnego zęba, choć między naturalną tkanką zębową a implantem jest różnica w wytrzymałości materiału – sztuczny ząb jest bardziej odporny na ścieranie. Ponadto, implanty cyrkonowe są bardzo odporne na korozję, posiadają wysoką biozgodność, są odporne na działanie kwaśnych substancji oraz na zmiany temperatury. Implanty ceramiczne są bezpieczne, elektrycznie obojętne i nie wchodzą w reakcję z innymi substancjami używanymi w stomatologii. Co więcej, implanty te nie mają wpływ na smak spożywanych pokarmów.

www.pro-orto-dent.pl

Jak wyjaśnia dr Popiński z Implamed czas stabilizacji implantów ceramicznych w szczęce wynosi pół roku, natomiast w żuchwie – 3 miesiące. Innymi słowy, w czasie między zabiegiem implantologicznym a fazą ostatecznej odbudowy zęba muszą upłynąć co najmniej 3 miesiące (do pół roku). W tym czasie braki zębowe uzupełniane są przez mosty tymczasowe lub koronę. Gdy nastąpi integracja implantu z kością wykonuje się ostateczne uzupełnienie przy pomocy korony lub mostu ceramicznego. Implanty cyrkonowe nie wywołują reakcji alergicznych – osoby, które są uczulone na tytan mają więc alternatywę w postaci implantów ceramicznych.

Inną zaletą implantu cyrkonowego jest jego kolor – bardzo podobny do naturalnego koloru zęba. Pracownik kliniki Implamed, dr Michał Popiński, podkreśla jednak, że mimo wielu zalet implantów ceramicznych, zastosowanie ich nie jest tak uniwersalne jak implantów tytanowych. Zalety implantów zębowych Zakładanie implantów jest, przy użyciu znieczulenia miejscowego, całkowicie bezbolesne. Uzębienie uzupełnione implantem nie powoduje zniekształconej mowy. Implanty pomagają w utrzymaniu kształtu twarzy (nie zmienia się kształt naszej szczęki), a także gwarantują „stały” uśmiech (nie musimy się obawiać, że podczas głośnego śmiechu coś wypadnie nam z jamy ustnej – co zdarza się w przypadku protez). Implanty zębowe to inwestycja gwarantująca piękny uśmiech przez długie lata. Zanim zdecydujemy, które z implantów wybrać, skonsultujmy się ze specjalistą – zapewni to maksymalne bezpieczeństwo i zdrowie.

Jacek

Redakcja lukaszeq.pl