8 sierpnia 2016 Udostępnij

Jak dbać o implanty zębowe?

Zdaniem wielu osób sztuczne zęby nie wymagają żadnej troski. To przekonanie jest niesłuszne, sztucznym zębom trzeba poświęcić przynajmniej tyle czasu, co naturalnym. Czasem nawet o te sztuczne trzeba troszczyć się jeszcze bardziej. Bardzo ważny jest sam okres po zabiegu założenia implantów zębowych. W tym czasie należy przyjmować leki przeciwzapalne, które zostały przepisane przez lekarza. Stosować także środki przeciwbólowe oraz płukać jamę ustną poleconymi płukankami. Na etapie rekonwalescencji nie można dopuścić do żadnych zaniedbań. Osobom, które nie stosują się do zaleceń lekarza grożą poważne skutki uboczne w postaci chorób dziąseł i ciężkich powikłań. Należy także bardzo dokładnie wypełniać wszystkie zalecenia lekarza, które dotyczą zasad ich higieny.

www.pro-orto-dent.pl

Tylko prawidłowa pielęgnacja implantów pozwoli nam się nimi cieszyć przez długie lata. Nie można więc zapomnieć, że implanty zębowe, a także zęby musimy myć przynajmniej dwa razy dziennie. Do mycia implantów należy używać wyłącznie specjalnej szczoteczki. Jaką wybrać szczoteczkę powinien doradzić stomatolog wykonujący zabieg. Samo umycie implantów nie wystarczy. Trzeba również skorzystać z nici dentystycznych. W przypadku osób z implantami stomatologicznymi stosowanie nici dentystycznych nabiera szczególnie ważnego znaczenia. Aby osiągnąć maksymalnie zadowalający efekt estetyczny, korona porcelanowa jest łączona z implantem pod dziąsłem na znacznej głębokości. W efekcie płytka nazębna zaczyna zalegać. Jej usunięcie możliwe jest tylko przy pomocy nici dentystycznych.

Nie zaleca się stosowania do mycia elektrycznych szczoteczek do zębów, gdyż mogą one uszkadzać implant lub koronkę. Na polecenie lekarza można stosować dostępne na receptę płukanki oraz profesjonalne preparaty czyszczące. Koniecznie należy także przynajmniej raz w roku usunąć kamień nazębny. W przypadku implantów stomatologicznych właściwa i regularna higiena jest wyjątkowo ważna. Jakiekolwiek zaniedbania z naszej strony w tym zakresie mogą skutkować stanem zapalnym dziąseł, a nawet koniecznością usunięcia implantu. Nie można zapomnieć także o regularnych wizytach kontrolnych. W ciągu roku powinno się odbyć dwie takie wizyty. W ten sposób wszelkie nieprawidłowości mogą zostać wykryte odpowiednio wcześnie.

Ewelina

Redakcja lukaszeq.pl